Muzeum Molke III

Muzeum Molke III to muzeum techniki militarnej, które znajduje się na terenie byłej fabryki amunicji z czasów II wojny światowej. Fabryka ta była częścią tajnego projektu Riese, który miał na celu budowę podziemnych schronów i fabryk dla nazistowskich przywódców.

Muzeum Molke III prezentuje eksponaty związane z historią i techniką wojenną, takie jak maszyny, pojazdy, broń i mundury. Można tu zobaczyć między innymi czołg Panzer IV, samolot Messerschmitt Bf 109 czy motocykl BMW R75. Muzeum organizuje również pokazy rekonstrukcji historycznych i warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum Molke III jest otwarte codziennie od 10:00 do 18:00. Bilet wstępu kosztuje 15 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci i seniorów. Muzeum znajduje się przy ulicy Fabrycznej w Ludwikowicach Kłodzkich, niedaleko drogi krajowej nr 33. Można tu dojechać samochodem lub autobusem z Wałbrzycha lub Kłodzka.

Muzeum Molke III to ciekawe miejsce dla miłośników historii i militariów. Jest to także okazja do poznania tajemnic projektu Riese i zwiedzenia okolicznych atrakcji turystycznych, takich jak Muchołapka czy Zamek Grodno.