Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Fakty: GOPR w Górach Sowich

Fakty: GOPR w Górach Sowich

Warunki w Górach Sowich  Uwaga szlaki turystyczne oblodzenie!!! Miejscami wystają kamienie powyżej 950 mnpm stała pokrywa śnieżna, śnieg ciężki mokry w zagłębieniach terenu zaspy utrudniające pieszą turystykę.(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Dane liczbowe dotyczące Kompleksu Riese

Fakty: Dane liczbowe dotyczące Kompleksu Riese
Poniżej przedstawiamy dane liczbowe dotyczące Kompleksu Riese znajdującego się w Górach Sowich.
 

(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Skarby ze śmietnika

Fakty: Skarby ze śmietnika
Stare śmietniki. Chyba każdy choć trochę "siedzący w temacie" poszukiwania skarbów wie, co kryje się pod tym hasłem. Zapewne nikomu nie muszę przedstawiać tak znanego śmietnika jak Niskie Łąki we Wrocławiu, gdzie w kilku warstwach, głębokich na 5 - 6 metrów, leży cała historia Wrocławia. Kilkadziesiąt hektarów, setki tysięcy metrów sześciennych gruzu kryjącego w sobie niniejsze lub większe skarby kultury, a czasem tylko drobne przedmioty codziennego użytku.

(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Podziemne fabryki

Fakty: Podziemne fabryki
Dolny Śląsk to ziemie szczególne. W latach, kiedy należały do Rzeszy, ich rola w produkcji zbrojeniowej była olbrzymia. Tereny te, jako jedyne w Rzeszy, znajdowały się poza zasięgiem alianckiego lotnictwa bombowego, co w znacznym stopniu uchroniło je przed zniszczeniem, ale sprawiło także, że to właśnie tutaj przeniesiono z głębi Rzeszy lub wybudowano od podstaw wiele zakładów zbrojeniowych.

(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Jugowice nieznane

Fakty: Jugowice nieznane
Jednym z najmniej znanych kompleksów w Górach Sowich jest kompleks JUGOWICE GÓRNE. Dzieje się tak zapewne dlatego, że kompleks ten leży nieco na uboczu wielkiej budowy, na peryferiach wsi Jugowice Górne lub (co jest jednoznaczne) Jawornik. W zasadzie dopiero ostatnie 3 lata rozjaśniły nieco mroki tajemnic oplatających historie kompleksu.

(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Sztolnia niespodzianek

Fakty: Sztolnia niespodzianek

Rok temu zaczęły docierać do nas informacje na temat podziemnej odlewni Kruppa produkującej części do samolotów. Miała się znajdować w jednym ze wzgórz łańcucha Gór Sowich.


(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Sieć telefoniczna w Riese

Fakty: Sieć telefoniczna w Riese
Stacja wzmacniakowa Rzeczka

W miejscowości Rzeczka (niemiecka nazwa Dorfbach), w centrum Gór Sowich ulokowano obiekt infrastruktury telekomunikacyjnej o strategicznym znaczeniu dla systemu łączności Dolnego Śląska. Jest to tzw. stacja wzmacniakowa Rzeczka występująca w niemieckim nazewnictwie z okresu II wojny światowej jako "Verst A II" lub "Schweidnitz II".


(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Wielka Sowa raz jeszcze

Fakty: Wielka Sowa raz jeszcze
W jednym z artykułów na temat tajemnic Wielkiej Sowy przedstawiłem Państwu jedną ze sztolni odkrytych przez Grupę Poszukiwawczą THROLL. Tak się złożyło, że historia dopisała dalszy, i jak wszystko na to wskazuje, ostatni rozdział do tego jakże ciekawego tematu.

(Czytaj więcej... | )

 Fakty: Po śladach Hitlera

Fakty: Po śladach Hitlera
Gmina Walim znana jest od dawna mieszkańcom Dolnego Śląska jako znakomite miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Góry Sowie zawsze przyciągały turystów swą urokliwością i ciekawym ukształtowaniem. Potrafią zadowolić wszystkich miłośników górskich wędrówek, a także sportów zimowych.

(Czytaj więcej... | )


 Ankieta
 
Gdzie najczęściej jeździsz na nartach ?

NA STOKU - Rzeczka www.nastoku.info
Kompleks Wyciagów GÓRNIK www.nartyrzeczka.com
JUGÓW PARK www.jugowpark.pl
Schronisko Turystyczne ORZEŁ www.orzel.info
CZARNA GÓRA www.czarnagora.pl
ZIELENIEC www.zieleniec.pl
KARPACZ www.karpacz.pl
SZKLARSKA PORĘBA www.sudetylift.com.pl
ŚWIERADÓW ZDRÓJ www.skisun.pl
CZESKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.holidayinfo.cz
AUSTRIACKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.austria.info
WŁOCHY, FRANCJA i inneWyniki
Ankiety

Głosów 113
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.30 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<