Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Wody Gór Sowich: Walimka

Przejdź wstecz
Potok, prawy dopływ Bystrzycy. Długość potoku około 10,8 km. Potok płynie przez łąki wśród luźno rozrzuconych zabudowań Rzeczki w szerokiej dolinie  oddzielającej masyw Wielkiej Sowy od masywu Włodarza. Na granicy Rzeczki i Siedliskowa znajdują się wyloty sztolni i miejsce pamięci narodowej.


Górna część Walimki jest jednym z najpopularniejszych terenów narciarskich w Sudetach. Zbocza masywu Włodarza aż po Przełęcz Sokolą zajmują wyciągi i trasy zjazdowe. Jest tu też jedyny w Sudetach stok z aparaturą do wytwarzania sztucznego śniegu.

Górną częścią doliny Walimki prowadzi czerwony Główny Szlak Sudecki z Jedlinki na Przełęcz Sokolą oraz czerwony szlak narciarski z Głuszycy na Przełęcz Sokolą. W Walimiu wzdłuż potoku prowadzi czarny Szlak Martyrologii z Jugowic przez Kolce do Głuszycy Górnej. Również na terenie Walimia potok przecinają szlaki: niebieski przez Włodarza do Głuszycy, żółty na Wielką Sowę i zielony do Rościszowa przez Przełęcz Walijską.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie
Szlaki turystyczne
Szlaki turystyczne
Wypoczynek w Górach Sowich
Wypoczynek w Górach Sowich


Re: Walimka (Wynik: 0)
przez Anonim dnia 01-07-2006


Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...Re: Walimka (Wynik: 1)
przez peterwahs dnia 28-04-2007
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)


Przeczytaj dalszy ciąg komentarza...


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<