Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Wody Gór Sowich: Potok Bydlęca

Przejdź wsteczPotok, pr. dopływ Jadkowej. Wypływa ze wsch. zbocza Szerokiej w głębokiej dolinie wcinającej się pomiędzy Pokrzywnik od pn. i Świnkę od pd. Źródła na wys. ok. 690m.

Potok spływa doliną porośniętą gęstym lasem świerkowo-bukowym, wciętą w prekambryjskie paragnejsy i migmatyty. U podnóża G. Sowich wypływa z lasu, przecinając krawędź na linii sudeckiego uskoku brzeżnego i aż do ujścia w Grodziszczu płynie łagodnie przez łąki i pola. Uchodzi we wsi na wys. ok. 350m. Dł. potoku ok. 4,1km. W l. zboczu dol. B., na wys. ok. 640m, istniała niewielka kopalnia barytu. Założono ją prawdopodobnie w k. XIX w., ale wkrótce porzucono. Próbowano jeszcze wznowić wydobycie w 1925 r. ale również bez powodzenia. Do dzisiaj zachowała się hałda i zasypana sztolnia.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<