Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Wody Gór Sowich: Potok Brzęczek

Przejdź wsteczPotok, dopływ Piławy. Odwadnia fragment pn.-wsch. części G. Sowich. W części źródliskowej składa się z kilku potoków, z których główny wypływa pomiędzy Żebrakiem na pn. i Kopistą na pd., na wys. ok. 675m.

Drugi potok wypływa na wys. ok. 640m pod Korczakiem, w rejonie Trzech Buków, a trzeci bardziej na pn. w Dolinie Wapiennej, pomiędzy Błyszczem a Wroną na wys. ok. 570m. Wszystkie trzy potoki spływają krętymi, dość głębokimi dol. porośniętymi lasami bukowo-świerkowymi. Najładniejsza jest środkowa Dolina Kamienna właściwego B., której zbocza miejscami przechodzą w małe urwiska skalne. U podnóża G. Sowich, na linii sudeckiego uskoku brzeżnego, wszystkie trzy potoki wypływają z lasu, przekraczając równocześnie granicę PKGS i dalej płyną łagodnie wśród pól i łąk przez Kamieniczki. Na potoku pd. znajduje się duży zalew z ośr. wypoczynku świątecznego w Bielawie. Poniżej potoki łączą się w jeden, który nieco gubiąc się wśród użytków rolnych w plątaninie rowów melioracyjnych, zdąża do ujścia w Dzierżoniowie na wys. ok. 255m. Dł. potoku ok. 9,6km.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<