Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Wsie/Osady: Bystrzyca Górna

Przejdź wsteczJedna z największych wsi w regionie, pierwotnie łańcuchówka ciągnąca się na dł. ok. 1,8km wzdłuż Bystrzycy, u jej wylotu z Sudetów Środkowychna Przedgórze Sudeckie. Leży pomiędzy Pogórzem Wałbrzyskim na pn.-zach. i G. Sowimi na pd.-wsch. na wys. ok. 280-310m, powyżej linii krawędzi sudeckiego uskoku brzeżnego.

B.G. jest dużą wsią roln.-przem., chociaż roln. nie odgrywa tu decydującej roli. Działa jednak wytwórnia pasz. W 1988 r. były tu 34 gospodarstwa rolne, ale wyłącznie z pracy w roln. utrzymywało się zaledwie ok. 5% ludn. zawodowo czynnej. Znaczna część mieszk. pracuje w miejscowych, dużych i znanych Zakł. Wyposażenia Elementów Budownictwa “Metalplast”, specjalizujących się w prod. okuć bud. Wieś posiada dość bogatą infrastrukturę i zaplecze handl.-usł., jest m.in. szkoła, szkoła specjalna i zakład wychowawczy, poczta, ośr. zdr., ośr. rehabilitacyjny, a także dom kult. z salą kinową, gastronomia. B.G. posiada znaczne walory krajoznawcze i krajobrazowe, ale są one wykorzystywane tylko w niewielkim stopniu. Funkcja letniskowa rozwija się wyłącznie w oparciu o kwatery prywatne. Przez wieś prowadzi dość ruchliwa, ważna turyst. szosa ze Świdnicy do Jugowic, a dalej do Wałbrzycha lub Nowej Rudy.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie
Miejscowości Gór Sowich
Miejscowości Gór Sowich

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<