Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Wsie/Osady: Boreczna

Przejdź wsteczNiewielka osada, najwyżej położona część Michałkowej, chociaż bliżej graniczy z leżącym na pd. Glinnem. Zajmuje szerokie, bezleśne siodło po między Boreczna na zach. a Zabójczą na wsch. Jej zabud. leżą na wys. ok. 560-580m. Okoliczne wzniesienia od zach. budują prekambryjskie gnejsy i migmatyty, a od wsch. dolnokarbońskie zlepieńce gnejsowe.

B. jest małą osadą roln. złożoną z kilku tylko zagród, nie posiadającą żadnego zaplecza handl.-usł. Otoczenie B. stanowią rozległe łąki i pastwiska, dlatego też z terenu osady roztaczają się wspaniałe widoki na znaczną część G. Sowich z Wielką Sową. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się pn. część G. Sowich z dolinami Młynówki i Michałkowskiego Potoku. Widać stąd nawet Ślężę. Przez B. przechodzi malownicza, mało uczęszczana lokalna szosa z Lubachowa do Walimia lub na Przeł. Walimską przez Glinno.

Przez B. przechodzi nieb. szlak E3 z Zagórza Śl. przez Michałkową i Glinno na Przeł. Walimską i Wielką Sowę.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie
Miejscowości Gór Sowich
Miejscowości Gór Sowich

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<